Hedinův dopis

Milí vikingští bojovníci a jejich přátelé,s politováním Vám oznamujeme, že při našem posledním nájezdu zahynul ve velké bitvě náš král Erik a téměř celá jeho armáda byla poražena. Tímto jste všichni zváni na pohřeb našeho krále, který se uskuteční v neděli, 15. července tohoto roku v 16:30 hod. na svatém místě v našem Gottlandském království.

Jak je Vám jistě dobře známo, podle našich vikingských tradic se pro naše padlé druhy netruchlí. Je přeci ctí a privilegiem každého vikingského válečníka, když může padnout v boji. Přijeďte proto oslavit poslední cestu všech našich padlých duší na jejich posvátné cestě do Valhally, země mrtvých.

Na této poslední cestě doprovodí našeho mrtvého krále též i jeho jediný blízký přeživší přítel – Viking Sigurd, který byl ve velké bitvě zajat, potupně vsazen do pout a poslán poničenou lodí zpět do naší domoviny, aby nám mohl zprávu o Erikově skonu sdělit. Sigurd se s námi jistě podělí o vše, co se během velké bitvy stalo, a jakým způsobem byl náš král poražen. A protože je pro Vikingy veliká potupa nepadnout v boji, vydá se pak neprodleně náš válečník Sigurd spolu s dalšími skupinami Vikingů, vedené našimi čtyřmi zbývajícími Jarly, znovu na nepřátelské území, aby tam společnými silami pomstili smrt našeho krále a vydobyli si zpět svoji ztracenou vikingskou čest. Jen tak se rozhodne, který z našich následovníků Jarlů bude hoden královského trůnu.

Vyzýváme všechny Vikingy s přáteli, aby se k těmto válečníkům připojili a vyšli s nimi do nadcházejícího boje pod jejich vedením. Nesmíte se bát nástrah, které na Vás po cestě čekají. Podmínkou je pořádné vikingské oblečení a vybavení a nezkrotná touha zažít dobrodružství. Na nebezpečnou cestu si pro jistotu už hned na pohřeb krále Erika vezměte vše potřebné. Určitě budete potřebovat dobrou obuv, zbraně, šátek, spací vak a lehátko - vše řádně a čitelně označené svým jménem. Pak už jen potřebujete notnou dávku odvahy.

Na setkání s Vámi se těší,

Věštec Hedin