Jak to bylo s vlajkou

To se takhle jednu noc, když měl Pájičův oddíl hlídku, hrála noční hra. A zatímco rozespalé osazenstvo tábora odcházelo do lesa, pod stožárem stál hlouček temných postav, a čekal na správnou chvíli. A tak, aniž by Big Boss Sigurd (alias Dave) o něčem věděl, zmizela té noci vlajka neznámo kam. Jen mocný Hédin tušil, kdo je do toho namočen, ale ani on nevěděl, že vlajka byla ukryta k Jirkovi do chatky, či co má hlavní aktér v plánu.

Když se zjistilo, že vlajka chybí, vyhlásil Sigurd odměnu 300 stříbrných za její nalezení. Další den uplynul jako voda a vlajka byla stále nezvěstná. Stříbrné neměly pro zloděje žádnou hodnotu, a tak připravil dokonalý plán ...z novin vystříhal písmenka a seskládal několik vzkazů, které mu měly zajistit za vrácení vlajky alespoň pořádný oběd. Celou noc proto zůstal vzhůru, lepil a stříhal, ale tu noc se něco pokazilo.

Poté, co před rozcvičkou umístil v táboře první vzkaz, zjistil, že byl v noci hlídkou spatřen, čímž se zpráva o jeho počínání začala šířit mezi jarly. Naštěstí dokázal chytře využít odpor k Sigurdovi, který se v mezičase snažil ukrást jarlům královské křeslo, a tak se mu povedlo ještě na chvíli všechno utajit. Následovalo sice ještě několik krušných chvilek, při kterých byla pravda málem odhalena, ale s notnou dávkou štěstí a jistě i zásluhou boha Odina, se všechny situace podařilo zdárně vyřešit. Když se konečně vlajka vrátila na své místo do tábora, tak pravdu znal snad každý, tedy samozřejmě kromě Sigurda.

A že stále nevíte, kdo za krádeží vlajky stojí? To se stejně jako Sigurd dozvíte až když se podíváte na souboje v bahně. Tak si totiž správní vikingové řeší mezi sebou všechny svoje spory. Stačí se pak už jen zamyslet, proč Pájič vyzval Adama...

Adam, IT & program